Powrót

Karolina Rychter

Partner Zarządzający / Doradca Podatkowy

Karolina Rychter - kancelaria prawno-podatkowa RBR

O mnie:

Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w kwestiach podatkowych i księgowych. Specjalizuje się w podatkach dochodowych, przeglądach podatkowych oraz tworzeniu dokumentacji cen transferowych.

Od 2015 r. prowadzi praktykę w zakresie doradztwa podatkowego. Uczestniczy w Forum Cen Transferowych, zespołu opiniodawczo-doradczego przy Ministrze Finansów. Członek Grupy Roboczej ds. opisu zgodności. Posiada Certyfikat TPE® – specjalisty w zakresie cen transferowych w ujęciu międzynarodowym i krajowym – wydany przez The Institute of International Tax Accounting and Finance.

"Jestem praktykiem z otwartą głową na nowe idee. W życiu kieruję się przede wszystkim "ludzkim" podejściem do drugiego człowieka - do Rodziny, Przyjaciół, Klientów i Współpracowników. Etyka jest dla mnie wartością nadrzędną. Staram się być przykładem dla innych - moje dzieci chcę zarazić miłością do świata, tolerancją do ludzi i otwartością umysłu. Pracownikom wpajam nawyk czytania przepisów. Uczę się od innych. Kocham góry, od rodzimych Bieszczad po szkockie Highlands. Tam najlepiej odpoczywam. W wolnych chwilach czytam, czytam i jeszcze raz czytam!"

#beopen-minded #highlands #books

Zajmuję się:

Zarządzaniem finansami oraz nadzorem merytorycznym nad due diligence, TP, CIT oraz PIT,

tworzeniem bezpiecznych podatkowo relacji biznesowych,

wyceną rynkową transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi, w tym wartości niematerialnych,

sporządzaniem analiz porównawczych w oparciu o dane wewnętrzne lub zewnętrzne (baza danych Quick Analytics, Amadeus, Bloomberg),

sporządzaniem lokalnych i grupowych dokumentacji cen transferowych,

tworzeniem procedur dotyczących wdrożenia ulg podatkowych,

wdrażaniem ulgi badawczo-rozwojowej (B+R),

analizą możliwości zastosowania przepisów o „IP-box”.

Karolina Rychter - kancelaria prawno-podatkowa RBR