Powrót

Magdalena Raniszewska

Partner Zarządzający / Radca Prawny

Magdalena Raniszewska - kancelaria prawno-podatkowa RBR

O mnie:

Swoje zainteresowania koncentruje na prawie IT i nowych technologii. Od lipca 2015 r. wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.

Absolwentka Europeistyki na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów podyplomowych Prawo nowoczesnych technologii Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także kursy Prawne i techniczne aspekty cyberbezpieczeństwa tej Akademii. Uczestniczka autorskiego programu rozwoju kompetencji w zakresie prawa nowych technologii i prawa własności intelektualnej - maruta.pro, a w ramach niego takich kursów jak "Własność intelektualna w kontraktach IT" oraz "Umowy wdrożeniowe na systemy IT".

"Jestem energią, żywiołem. Żyję sportem i podróżami. Napędza mnie wiatr we włosach. Świat jest moim domem. Wspólnie z Adamem i Karoliną oraz naszym wspaniałym zespołem od kilku lat buduję naszą Kancelarię. Wierzę, że razem możemy więcej. Prawo nowych technologii to moja pasja. Łączę świat prawa i technologii. Moja doba ma 40h i jakimś cudem udaje mi się być matką, żoną, przedsiębiorcą, podróżnikiem i sportowcem, wiecznym uczniem, a do tego właścicielem dwóch psów! Stawiam na partnerstwo, relacje, szczerą i uczciwą komunikację!"

#kitegirl #findyourwind #snowboardgirl #dogs

Zajmuję się:

wsparciem Zarządów w podejmowaniu bezpiecznych prawnie decyzji (procesy negocjacji i zawierania kontraktów handlowych),

tworzeniem umów, regulaminów, procedur oraz dokumentacji korporacyjnej,

zakładaniem i przekształcaniem spółek prawa handlowego, wsparciem transakcji M&A,

audytami due diligence,

reprezentowaniem Klientów w skomplikowanych procesach sądowych,

wsparciem firm w procesie wdrażania RODO.

Magdalena Raniszewska - kancelaria prawno-podatkowa RBR