Powrót

Magdalena Raniszewska

Partner Zarządzający / Radca Prawny

Magdalena Raniszewska - kancelaria prawno-podatkowa RBR

O mnie:

Swoje zainteresowania koncentruje na prawie IT i nowych technologii.

Absolwentka studiów podyplomowych Prawo nowoczesnych technologii Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyła także kursy specjalistyczne tej Akademii: "Prawne i techniczne aspekty cyberbezpieczeństwa" oraz "Szkoła IT dla prawników". Uczestniczka autorskiego programu rozwoju kompetencji w zakresie prawa nowych technologii i prawa własności intelektualnej - maruta.pro, a w ramach niego takich kursów jak "Własność intelektualna w kontraktach IT" oraz "Umowy wdrożeniowe na systemy IT".
Współautorka publikacji "HR w IT" pod redakcją No Fluff Jobs. Wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni.

Od lipca 2015 r. wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Absolwentka Europeistyki na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

"Jestem energią, żywiołem. Żyję sportem i podróżami. Napędza mnie wiatr we włosach. Świat jest moim domem. Wspólnie z Karoliną oraz naszym wspaniałym zespołem od kilku lat buduję naszą Kancelarię. Wierzę, że razem możemy więcej. Prawo nowych technologii to moja pasja. Łączę świat prawa i technologii. Moja doba ma 40h i jakimś cudem udaje mi się być matką, żoną, przedsiębiorcą, podróżnikiem i sportowcem, wiecznym uczniem, a do tego właścicielem dwóch psów! Stawiam na partnerstwo, relacje, szczerą i uczciwą komunikację!"

#kitegirl #findyourwind #snowboardgirl #dogs

Zajmuję się:

wsparciem Zarządów w podejmowaniu bezpiecznych prawnie decyzji (procesy negocjacji i zawierania kontraktów handlowych),

tworzeniem umów, regulaminów, procedur oraz dokumentacji korporacyjnej,

zakładaniem i przekształcaniem spółek prawa handlowego, wsparciem transakcji M&A,

audytami due diligence,

reprezentowaniem Klientów w skomplikowanych procesach sądowych,

wsparciem firm w procesie wdrażania RODO.

Magdalena Raniszewska - kancelaria prawno-podatkowa RBR